2025. február 5., szerda

Létezik ingyenes szolgáltatás???

💡 Gondolatébresztő: Tényleg létezik ingyenes szolgáltatás?

A közösségi médiát ellepik az „INGYENES” hirdetések. Biztosítás, pénzügyi tanácsadás, ingyenes konzultáció – jól hangzik, igaz? De álljunk meg egy pillanatra: tényleg ingyen van bármi is?


A szaktudás megszerzése időt, energiát és pénzt igényel. Egy jó szakember évekig tanul, fejlődik, tapasztalatot szerez – ez mind érték! Ha valaki nem közvetlenül fizet egy szolgáltatásért, az nem azt jelenti, hogy az valóban ingyenes. A költségek valahol beépülnek, csak lehet, hogy nem látjuk őket azonnal.

Mi történne, ha honoráriumot kellene fizetnie az ügyfélnek a szerződéskötésért?

1. Kevesebben kötnének biztosítást és nyugdíj-megtakarítást

Az emberek többsége hajlamos halogatni az olyan döntéseket, amelyek azonnali kiadással járnak, de csak hosszú távon hoznak előnyöket. Ha a szerződéskötéshez külön díjat kellene fizetni, sokan még jobban elodáznák az előrelátó pénzügyi döntéseket.

2. Nagyobb lenne a társadalmi szakadék

Az alacsonyabb jövedelmű emberek különösen elzárkóznának a biztosításoktól, nyugdíj-megtakarításoktól, mert azonnali kiadásként élnék meg a tanácsadói díjat. A jómódúak számára kevésbé lenne akadály, így hosszú távon még jobban elmélyülne a pénzügyi egyenlőtlenség.

3. A jóléti rendszerre nehezedő nyomás nőne

Mivel kevesebben kötnének magánbiztosítást vagy nyugdíj-megtakarítást, 20-30 év múlva tömegek lennének rászorulva az állami segítségre. Ez óriási terhet róna a költségvetésre, ami vagy adóemelésekhez, vagy az ellátások csökkenéséhez vezetne.

4. A biztosítási piac is megsínylené

Ha a szerződéskötésnek külön díja lenne, kevesebben keresnék a tanácsadókat, ami csökkentené a biztosítási szektor bevételeit, és végső soron kevesebb, drágább vagy kevésbé rugalmas termékeket eredményezne.


Sokan azt mondanák: „Én nem akarok külön fizetni egy tanácsért!” De gondoljunk bele:

Ha egy pénzügyi tanácsadónak minden ügyfél külön honoráriumot fizetne, hányan lennének hajlandóak időt és pénzt szánni arra, hogy jó döntést hozzanak?

Hány ember maradna biztosítás vagy nyugdíj-megtakarítás nélkül, mert nem akarna fizetni a szerződéskötésért?

És 20-30 év múlva hányan állnának sorba szociális segélyért, mert korábban nem gondoskodtak magukról?


A közvetett finanszírozás (jutalékos rendszer) azért alakult ki, mert így az emberek könnyebben igénybe veszik a szolgáltatást. De ettől még a tanácsadásnak, a háttérmunkának és a szakértelemnek értéke van!


Hogyan lehet ezt másként kommunikálni?

A lényeg az, hogy az emberek ne „ingyenes szolgáltatásként” tekintsenek a tanácsadásra, hanem értékként.

Néhány lehetséges üzenet ahogy én látom:

✅ „A tanácsadásért közvetlenül nem fizetsz nekem, de a tudásom nélkül rosszabb döntést hozhatsz.”

(Egy rossz pénzügyi döntés hosszú távon sokkal többe kerülhet.)


✅ „Az idő és szakértelem pénz. Ha most nem fizetsz érte, később többet fogsz veszíteni.”

(Gyakran csak évek múlva derül ki, ha valaki rossz konstrukciót választott.)


✅ „Az én munkámat a partnercég fizeti, mint jutalékot, de az értéket te kapod.”

(Ha az emberek ezt jobban átlátnák, talán kevésbé gondolnák, hogy „ingyen” kapják a szolgáltatást.)


A kommunikáció melyik formájával értesz inkább egyet?


Ha az emberek továbbra is „ingyenesnek” gondolják az ilyen szolgáltatásokat, annak hosszú távon komoly következményei lehetnek:

❌ Egyre kevésbé értékelik a szakértelmet.

❌ A minőségi szolgáltatások háttérbe szorulhatnak, mert a piac az „ingyenes” ajánlatok felé torzul.

❌ Az emberek rossz döntéseket hoznak, mert nincs megfelelő útmutatásuk.


Összegzés


A kérdés nem az, hogy ingyen van-e valami, hanem hogy mennyit ér nekünk a minőségi tanácsadás, a jó döntések és a hosszú távú biztonság.


Ne dőljünk be az „ingyenesség” illúziójának – inkább értékeljük azokat, akik tudásukkal segítenek elkerülni a rossz döntéseket!


Te mit gondolsz erről? Fizetnél a szakértelemért, ha tudnád, hogy hosszú távon ez hozza meg a legnagyobb hasznot? 💬👇

2025. január 17., péntek

 Miért fontos a vagyontanácsadói munka?

Amikor Annával először találkoztam, egy fiatal, ambiciózus nő állt előttem, aki tele volt tervekkel és álmokkal. Nemrég költözött Németországba, hogy megvalósítsa az elképzeléseit, de hamar rájött, hogy a pénzügyi világ teljesen más, mint amit otthon megszokott. Úgy érezte, hogy a bürokrácia és az adórendszer útvesztőjében egyedül nem tud boldogulni.

Anna rengeteget dolgozott, de a jövőjét illetően egyre több kérdés merült fel benne: Hogyan spórolhatna okosan? Hogyan biztosíthatná magának és a családjának a pénzügyi stabilitást? Mit tehet azért, hogy ne csak napról napra éljen, hanem valódi biztonságot építsen?

Ezért keresett meg engem. Az első beszélgetésünkön már láttam, mennyire eltökélt, és tudtam, hogy a megfelelő stratégiával valóban nagy dolgokat érhet el. Lépésről lépésre átbeszéltük az anyagi helyzetét, a céljait és az aggodalmait. Nemcsak a jelenlegi kihívásaira adtam megoldásokat, hanem hosszú távú pénzügyi stratégiát is felállítottunk.

Ma már Anna jó úton halad, hogy elérje a céljait. Tudja, hogyan takarítson meg, hogyan építse fel az anyagi biztonságát, és miként készüljön fel a váratlan helyzetekre. Az út elején jár, de már magabiztosabb, és látja, hogy a befektetett energia meghozza a gyümölcsét.

Ez az, amiért én, mint vagyontanácsadó, minden nap szívesen végzem a munkámat. Az a tudat, hogy valakit hozzásegítek ahhoz, hogy ne csak álmodjon a jövőjéről, hanem meg is valósítsa azt, a legnagyobb motiváció számomra.

Ha úgy érzed, hogy bizonytalan vagy a pénzügyeidben, ne habozz segítséget kérni. Egyetlen beszélgetés is elég lehet ahhoz, hogy elkezdjünk dolgozni a biztonságos és stabil jövődért.

#Vagyontanácsadás #SzemélyesTörténet #PénzügyiTudatosság #BiztonságosJövő

2024. június 14., péntek

 Vizsgáljuk meg a másik oldalról is!


    Jó pár év tapasztalata van már a hátam mögött. Számtalan ügyféllel találkoztam. Minden ember, minden család más és más. Más a családi hátterünk, más az iskolai végzettségünk, más munkakörben dolgozunk és más nézeteket vallunk a világról. 

Ebböl kifolyólag, számtalan nézöpont él az emberek fejében, amit most szeretnék egy másik oldalról is egy picike gyertyalánggal, de megvilágitani az én oldalamról is. Nem lehet minden csak fekete vagy fehér, vannak más szinek is! Próbáljuk meg több oldalról is a körülöttünk folyó eseményekre tekinteni,

    Ha valaki dolgozik, akkor azért fizetést kap. Jogos elvárás, hogy az elvégzett munkáért megkapja valaki a fizetését. Egy alkalmazott fizetést kap, a pénzügyi szektorban vállalkozóként dolgozó vagyontanácsadó, történetesen magamra gondolok, pedig jutalékot. 

    Egy vállalkozónak mindössze akkor van pénze, ha dolgozik. Ezért szokták mondani, hogy alkalmazottnak jobb lenni, mert az minden hónapban fix bevétel, el lehet menni fizetett szabadságra. Ugyanakkor kicsit kiszolgáltatottabb is, ami pl. a mikor mehetek szabadságra, hány nap JÁR ebben az évben kérdésköre.

    A jutalék, a megkötött szerzödések után járó jövedelem. Tehát, ha szabadságra megy a válllakozó, nem köt szerzödést, nem lesz bevétele. 

    Ahhoz, hogy egy ügyféllel egy szerzödés aláirása megtörténjen számtalan elöfeltétele van, amit elö kell teremteni, be kell ruházni rá. Külön munkaadó nem lévén, a vállalkozó a saját maga munkáltatója. Saját maga biztositja magának a munkaeszközöket. 

    Számtalan technikai eszköz (pl.számitógép, laptop, telefon, fénymásoló, nyomtató), programok használatáért fizetett lizensdíjak, megannyi költséges/költségmentes továbbképzés, vizsgadíjak, biztositások, irodabérlet, irodai berendezés.

    A technikai eszközök, knowhow mellett az ügyféllel eltöltött munkaórák száma is jelentös. Ebbe az idöbe beletartozik az elsö kapcsolatfelvétel, a helyzet megismerése, tanácsadás, kivitelezés -vagyontanácsadóként nevezzük szerzödéskötésnek-, azután az utómunkálatok, a szerzödések nyomonkövetése, változások, káresemények kezelése, további telefonálások, személyes találkozások egy szerviztermin alkalmával...stb. 

Biztos lehetne még további mélységekig bontani ezt a munkát, de legyen elég a jéghegy felsö rétegét kapargatni.

    A minap olvastam egy posztot a közösségi médiában, hogy valaki olyan biztositási ügyintézöt keresett, aki "nem tünik el, miután felmarkolta a jutalékot". (Illetve azért nem ö jelenti le a káreseményét, mert nem beszél németül olyan jól.)

Ennek a mondatnak több oldala van, amibe érdemes kicsit belegondolni.

    Az egyik oldal, hogy valóban ne tünjön el egy ügyintézö. Legyen alapból elvárható, hogy elérhetö az a személy, akivel a szerzödéskötés által egy munkakapcsolat kialakult. 

    Az elérhetöség egy másik oldala a fent nevezett munkakapcsolatnak. Magánszemélyként elvárom, hogy hétfötöl péntekig általában elérhetö legyen egy hivatal/iroda, ahol ügyet tudok intézni. Ha azonnal nem veszik fel a telefont, vagy nem reagálnak az e-mailre, akkor 24-48 órán belül elvárom, hogy visszajelezzenek.

    Mint vagyontanácsadó, ugyan ezt az elvet követve igyekszem minden emberi idöben érkezett megkeresésre reagálni. 

    DE, ne kelljen akkor rendelkezésre állnom, mikor másnak a munkaideje végetér. Illetve ne várja el valaki, hogy vasárnap felvegyem a telefont vagy válaszoljak a már negyedik telefonhívásra/üzenetküldésre.

    Következö, harmadik oldalról tekintve, a posztoló a nyelvtudás hiányára hivatkozott, hogy miért nem tud ö lejelenteni egy káreseményt. Nem tudom, hogy vagytok vele, de egy egyszerü e-mailt mindenki meg tud irni minimális nyelvtudással is. Ez mindössze akarat kérdése. Manapság már a KI segitségével, különbözö forditó programok segítségével egy kisnovellányi német szöveget is magyarra vagy magyart németre lehet pillanatok alatt forditani. Egy pár soros e-mail nem megírása nekem csak kifogásnak tünik.

    Egy rövid kitérö gondolatként megemlíteném, hogy olyan ügyfeleim is vannak, akikkel NINCS közös nyelvünk. Ö nem beszéli azokat a nyelveket amit én, én meg nem beszélem azt amit ö. :) Velük igenis a forditó program segítségével tudunk csak kommunikálunk. És láss csodát, müködik!

    Az utolsó oldal az én olvasatomban amire szeretnék rávilágitani egy biztositáskötésböl származó jutalékfizetés esetén, az a jutalák mértéke. Ha valaki fizet egy alap biztositási csomagot, minimális pár 10 €-s havidíjjal, akkor annak mégis mennyi lehet a jutaléka?

Nem kell találgatni, feloldom a feladványt. 

    A jutalék, az egyhavi biztositási dij környékén mozog, amit 12 részre elosztva, havonta csepegtetve meg is lehet jutalékként kapni, legalábbis a cégnél ahol dolgozom. Tehát pl.50 € havidij esetén, havonta kb.4-5 € jutalékért cserébe várja el valaki, hogy azonnal, rögtön, késö este, kora reggel, hétvégén ... elérhetö legyen a vagyontanácsadó. 

Hmmm..ezen érdemes kicsit elgondolkodni.

Javaslatom, hogy megközelítöleg a banki nyitvatartási idöt vegyük alapul, azzal nagyon nagyot nem tudunk hibázni. 

Ha igy teszünk, akkor a válasz is meg fog érkezni és a megoldáson fog dolgozni az ügyintézö.


 "nem tünik el, miután felmarkolta a jutalékot"


Ugye ezek után már más megvilágitásba kerül a fent idézett mondat?

Nektek mik a tapasztalataitok? Hogy látjátok ezt a dolgot?





2023. december 27., szerda

Fenntarthatoság

 Egy rövid szösszenet a fenntarthatóságról

    Ha egy megyében nagyobb az elköltözés és a halálozás, mint a születések és beköltözések száma, akkor az nem fenntartható – társadalmi szempontból.


    Ha egy falu favágásból és fa feldolgozásból él, de több fát vág ki, mint amennyi újra nőne, az nyílván valóan nem fenntartható – környezeti szempontból. 


    Ha egy család több pénzt költ el egy hónapban, mint amennyi a jövedelmük, akkor az nem fenntartható – pénzügyi szempontból. 


    Ha a jövőnket biztosító környezeti erőforrásokat, pénzügyi erőforrásokat, vagy társadalmi erőforrásokat túl gyorsan használjuk fel, azaz feléljük, az nem fenntartható. 


    A magyar népmesék szimbolikája mindezt úgy fogalmazta meg, hogy nem okos dolog megenni az aranytojást tojó tyúkot.

 

    A fenntarthatóság fogalomköre fejlődést jelent, és nem növekedést.

    A fejlődés minőségbeli javulást jelent, míg a növekedés mennyiségbeli bővülést.”


Itt kapcsolódik a munkám a családok pénzügyi helyzetének fejlesztéséhez, hogy minöségi javulást érjenek el! Közös erövel fejleszteni a pénzügyi tudatosságot meghatározott módszerek segítségével.

Ez a munkám valódi célja.





Az y generáció dilemmája, a kivételesen gondolkodó Herr Y

    A jelenlegi 25 éveseket nevezzük y generációnak, ök azok, akik mostanság léptek be a munka világába és világos számukra, hogy a következö 40 év alatt kell megalapozni jövöjüket idös korukra. Vagyis, amit mostanság gyüjtögetnek, felépitenek, az lesz a nyugodt, gondtalan nyugdíjas éveik alapja.


    Van olyan kivételes gondolkodó, Herr Y, aki azt mondja, inkább nem fekteti pénzét semmilyen megtakarítási formába, nem érdekli az állami támogatás, adókedvezmény stb. majd a párnája alatt összegyüjt 100 000 €-t és abból fog élni.

(Herr Y nyilatkozata és kifogást keresö magyarázata, pár hónap magánnyugdij megtakaritási szerzödés felmondása után)

    Ha kicsit számolunk, akkor a következö 40 évben, havonta 208 €-t kell a párnába varrnia.
A párna kitömése papírpénzekkel, lehet kényelmes, de az idö múlásával az inflációnak, vagyis a pénz értéktelenedésének köszönhetöen semmit nem fog érni. Legalábbis nem annyit, mint amire gondol.

• A jelenlegi (2019) 0 %-os kamatokkal, a 2,1 %-os inflációval, plusz az esetlegesen felmerülö számlavezetési költségekkel a bankszámlán gyüjtögetett pénz értéke szintén kevesebb lesz minden egyes hónappal. A takarékbetétkönyveket meg se említsük. 

• Tegyük fel, hogy a kivételesen gondolkodónknak mégis sikerül 100.000 €-t összegyüjteni és 67 évesen végre nyugdíjba megy. 40-42 évi munka után jöhet a jól megérdemelt utazgatás, pihenés, fesztiválok és éttermek látogatása. Végre jöhetnek a nyugodt nyugdíjas évek!

    Mire lesz elegendö a 100 000 €?
A statisztikák azt mutatják, hogy 2060-ra a várható élettartam nök esetében 88,8, mig férfiak esetében 84,8 év.
Tehát, a 100 000 €-nak átlag 18 évig elegendönek kell lennie. Vagyis havonta 463 € jut a nyugalom megörzésére. (Az állami nyugdíjról most ne beszéljünk, elegendö azt tudnunk, hogy nem lesz elegendö és mindenképpen kiegészitésre szorul.) 


Szuper. 


    Vajon 2060-ra mire lesz elegendö a havi 463 €? Mi történik ha véletlenül még pár évvel tovább él az átlagos 18 évnél?

! Tudtad, hogy ha most fiatalon, szakember segítségével minden hónapban kölcsön adsz idöskori önmagadnak, kevesebb összegböl magasabb eredményt érhetsz el, minta jóval késöbb kezdenéd a gyüjtögetést?


! Tudtad, hogy ehhez az állam is hozzájárul állami támogatás, adóalapcsökkentés formájában?


! Tudtad, hogy életed végéig kiegészítheted az öregségi nyugdíjadat? 


! Tudtad, hogy az összegyüjtött pénzed örökölhetö?


! Tudtad, hogy ez a megtakarítás HARTZ IV és magáncsöddel szemben is védett? 

5 emberböl 4 gondol a jövöjére. 


           Te hanyadik vagy a sorban?




  

    A fentebb gondolatokat 2019-ben fogalmaztam meg, de még mindig aktuális és egyre fontosabbak.

Sokaknak a könyökén jön ki a „Spórolj!“, „Gondolj a jövöre!“, „Köss nyugdijmegrakaritást!“


1. Kérdésem: Milyen más lehetöséged van?

2. Kérdésem: Az elmúlt 12 hónapra visszatekintve, te mit tettél a jövöd érdekében? (Illetve, 2019 óta mire jutottál?)

3. Kérdésem: Ha osztályzatot kapnál az elmúlt éves teljesítményedre, te Milyen jegyet kapnál?




    Az elmúlt 4 évben ha minden hónapban valóban félre tette volna a 208 €-t a fenti irományom alany, az a biznyos kivételesen gondolkodó Herr Y, akkor mostanra 1.800 €-val több vagyona lenne a már befizetett közel 11.000€ mellett.

A segítségemmel. Igen, egyszerü sparplannal ez lehetséges.

    Ne feledjük, hogy ebben az 1.800 € nyereségben benne van a 2020-as turbulens coronaévünk is, amikor a börzén mindenhol igen nagy zuhanás volt megfigyelhetö.

    Ha visszatekintenék 40 évet,mivel varázsgömböm nincs és nem látok elöre, akkor a havonta befektetett 208 € mostanra 670.000 € nyereséget hozott volna.




Mi a titok, amit sokan elfelejtenek, vagy egyszerüen csak leggyintenek rá?

kamatos kamat


Beszéljünk róla? 

Beszéljünk róla.


Megnézzük mit tudnák pl. havi 100 €-ból neked hosszútávon kihozni?

Hány év múlva szeretnél nyugdíjba menni?


Derüs napot!

Mia

2023. december 26., kedd

 Ki vagyok én? Mit csinál egy Vagyontanácsadó?

Emlékszel még a 70-80-as évek kedvenc játékára?


 

                                          „Gazdálkodj okosan“. 😊



Az amerikai Monopoly táblajáték magyarországi változata, feladata a pénzügyi nevelés lett volna. Az egyén pénzügyi sikere csak saját maga ügyességén múlott. A jaték ugyan meghazuttolja nevét az egyszerüségével, de gyerekként szórakoztató volt.

 A világ azóta sokat változott, mégis nagyon kevés idöt szánunk a pénz tulajdonságának megismerésére. Számos, komplex pénzügyi termék jött létre, mely használata pénzügyi ismeretek hiánya miatt, fokozatosan eltávolodik a biztonságos szinttöl.

 

Vagyontanácsadóként abban nyújtok segítséget, hogy hogyan gazdálkodj okosan a pénzeddel. Megoldásokat kínálok, hogy a hó végén több maradjon a zsebedben, miközben vagyonod gyarapodásával a céljaid beteljesült vágyakká lépnek elö.

Szakközgazdászként végeztem pénzügy, adó, pénzügyi ellenörzés szakirányon a Debreceni Egyetemen, így a jelenlegi munkám a Deutsche Vermögensberatung AG-nál (Német Vagyontanácsadó Rt.) tökéletesen beleillik a profilomba. 

 

A cégünk által kifejlesztett vagyontanácsadás egy 5 lépcsös rendszerben müködik, melyek közül az elsö hármat most meg is mutatom. Az utolsó kettöt egy hosszútávú közös munka során ismerheted meg.

„Wir denken nicht in Quartalsberichten, sondern in Generationen!“

Az elsö találkozónk alkalmával megismerem a jelened, múltad, jövöbeni céljaid, vágyaid, elképzeléseid, jelenlegi pénzügyi helyzeted, meglévö megtakarításod, meglévö szerzödéseid.

Második lépésben a rám bízott adatokat kiértékelem az ügyfélinformációs-rendszerünk segítségével, majd egyénreszabott pénzügyi stratégiát állítok fel.

 

Vagyontanácsadásunk második alkalmával (harmadik lépcsöfok) egy megtakarítási tervet beszélünk meg, eddigi pénzügyi életed érintö változtatásokkal. Felhívom a figyelmed azokra a kiadásokra, ahol egy egy apró változtatással komoly €-kat lehet megspórolni. Olyan lehetöségeket mutatok, amit eddig különbözö okok miatt nem volt módod megismerni. Kiadásaid, lehetöségeid egy másik szemszögböl ismerheted meg.

Mindezekhez viszont kitartásra, olykor áldozatokra van szükség. 

Ha anyagi gondoktól mentesen szeretnél élni, akkor abba extra energiát kell beletenned, vagyis növelni kell a pénzügyi tudatosságodat!

Abban az esetben, ha nem szeretnél változtatni és az általam ajánlott módszert követni, akkor ezen a ponton elvállnak útjaink, hisz nincs közös kacsolódási pontunk. 

Mivel ajánlások alapján dolgozom, megköszönöm mindig a továbbajánlást. De, ha nem tudtam neked átadni, hogy tervezett stratégiával a pénzügyeid egyenesbe kerülhetnek, akkor ajánlást sem várhatok töled. Igy tényleg csak megköszönni tudtom, hogy megismertelek. Adios.

Tartsd szemelött, hogy Vagyontanácsadóként a Te érdekeid képviselem, célom, hogy a pénzügyeid egyensúlyban legyenek.

 

Milyen témákra gondolj elsösorban?

 

* Adócsökkentési lehetöségek

* Bevételek-Kiadások optimalizálása két-(profi szinten három)számlás model segítségével      

* Állami támogatások

* Személyi hitelek  

* Ingyenes bankszámla nyitása

* Saját lakás finanszírozása állami támogatással. Lehetséges neked is?

* Ingatlan megtartása a kamatkötöttségi periódus lejártával is

* Nagyértékü Életbiztosítás           

* Anyagi biztonság tartós betegség, munkaképtelenség esetén

* Szisztematikusan felépített stratégia gyermeked jövöje érdekében

* Egy jó befektetés. A takarékbetétkönyv alternatívája.

* Infláció elleni védelem

* Vagyonod biztonsága

* Betegbiztositó optimális választása, kiegészítö fogászati biztosítás

* Személy- és dologi biztosítások (felelösség, jogvédelem, baleset, ingatlan, ingóság, üveg…)

* Saját, illetve családod biztonsága, útközben is

* Életszínvonalad megtartása idös korodban is állami támogatások, adókedvezmények kihasználásával… Neked elegendö lesz a nyugdíjad?

* Üzemi-nyugdij által nyújtott lehetöségek használata

Vagyontanácsadóként a Te érdekeid képviselem, célom, hogy pénzügyeid egyensúlyban legyenek. Fontosnak tartom, hogy a felépített stratégia illeszkedjen a közép-, rövid-, hosszútávú céljaidhoz, terveidhez.

Be kell valljam, hogy elfogult vagyok, így nem tudok neked egy témát kiválasztani. Tudatosan szeretném magam a termékértékesítéstöl elhatárolni, arra ott vannak a jutalékhajhászó kollégák és a különbözö termékértékesítö összehasonlitó oldalak.

Közel 50 éve sikeres stratégiával dolgozom, amit veled közösen, egyénreszabottan épitünk fel, hogy követhess a mindennapokban. 

Saját pénzügyeid, mint egy klasszikus piramist képzeld el, minden téglának meg van a maga szerepe, mind egymásra épülnek. Minél szélesebb a piramis alapja, annál biztosabb lábakon áll az anyagi helyzeted. Hiába akarod a tetöt feltenni, ha nincs meg a mefelelö alapod vagy nem állnak a falak. 

A pénzügyeidben is csak lépésröl-lépésre haladhatunk elöre. A különbözö döntések, mint láncszemek a nyakláncon kapcsolódnak össze.

A több mint 8 milliós ügyfeleink adataiból készített statisztika alapján minden 10. ember lesz anyagilag sikeres, másként szólva minden 10. ember éri el pénzügyi függetlenségét. 


Miért? Mi a megoldás?

  * személyreszabott tudatos stratégia, (termékvásárlás helyett)

 * vagyontanácsadóval kialakított és fegyelmezetten követett pénzügyiterv, (a saját, tervnélküli, szegénységi stratégia helyett)


Ha érdekel, hogy ha nem csak terméket vásárolnál, hanem stratégiát követnél, hová tudnád pénzügyeid fejleszteni, akkor mindenképpen keressünk egy tetszöleges idöpontot egy kötetlen beszélgetésre!




Találkozásunk alkalmával javaslatot teszek, de a végén Te döntesz!


Adnál egy esélyt magadnak?

Baráti üdvözlettel: Mia

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMiaVagyontanacsado%2Fposts%2Fpfbid031y63Ge4Rjt9WXURHF5e4MnZX2b9KpigvPfqs16ExyPcHWPMbkKcSssS1xhghLW6ml&show_text=true&width=500" width="500" height="218" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Létezik ingyenes szolgáltatás???

💡 Gondolatébresztő : Tényleg létezik ingyenes szolgáltatás? A közösségi médiát ellepik az „ INGYENES ” hirdetések. Biztosítás, pénzügyi tan...