2025. február 5., szerda

Létezik ingyenes szolgáltatás???

💡 Gondolatébresztő: Tényleg létezik ingyenes szolgáltatás?

A közösségi médiát ellepik az „INGYENES” hirdetések. Biztosítás, pénzügyi tanácsadás, ingyenes konzultáció – jól hangzik, igaz? De álljunk meg egy pillanatra: tényleg ingyen van bármi is?


A szaktudás megszerzése időt, energiát és pénzt igényel. Egy jó szakember évekig tanul, fejlődik, tapasztalatot szerez – ez mind érték! Ha valaki nem közvetlenül fizet egy szolgáltatásért, az nem azt jelenti, hogy az valóban ingyenes. A költségek valahol beépülnek, csak lehet, hogy nem látjuk őket azonnal.

Mi történne, ha honoráriumot kellene fizetnie az ügyfélnek a szerződéskötésért?

1. Kevesebben kötnének biztosítást és nyugdíj-megtakarítást

Az emberek többsége hajlamos halogatni az olyan döntéseket, amelyek azonnali kiadással járnak, de csak hosszú távon hoznak előnyöket. Ha a szerződéskötéshez külön díjat kellene fizetni, sokan még jobban elodáznák az előrelátó pénzügyi döntéseket.

2. Nagyobb lenne a társadalmi szakadék

Az alacsonyabb jövedelmű emberek különösen elzárkóznának a biztosításoktól, nyugdíj-megtakarításoktól, mert azonnali kiadásként élnék meg a tanácsadói díjat. A jómódúak számára kevésbé lenne akadály, így hosszú távon még jobban elmélyülne a pénzügyi egyenlőtlenség.

3. A jóléti rendszerre nehezedő nyomás nőne

Mivel kevesebben kötnének magánbiztosítást vagy nyugdíj-megtakarítást, 20-30 év múlva tömegek lennének rászorulva az állami segítségre. Ez óriási terhet róna a költségvetésre, ami vagy adóemelésekhez, vagy az ellátások csökkenéséhez vezetne.

4. A biztosítási piac is megsínylené

Ha a szerződéskötésnek külön díja lenne, kevesebben keresnék a tanácsadókat, ami csökkentené a biztosítási szektor bevételeit, és végső soron kevesebb, drágább vagy kevésbé rugalmas termékeket eredményezne.


Sokan azt mondanák: „Én nem akarok külön fizetni egy tanácsért!” De gondoljunk bele:

Ha egy pénzügyi tanácsadónak minden ügyfél külön honoráriumot fizetne, hányan lennének hajlandóak időt és pénzt szánni arra, hogy jó döntést hozzanak?

Hány ember maradna biztosítás vagy nyugdíj-megtakarítás nélkül, mert nem akarna fizetni a szerződéskötésért?

És 20-30 év múlva hányan állnának sorba szociális segélyért, mert korábban nem gondoskodtak magukról?


A közvetett finanszírozás (jutalékos rendszer) azért alakult ki, mert így az emberek könnyebben igénybe veszik a szolgáltatást. De ettől még a tanácsadásnak, a háttérmunkának és a szakértelemnek értéke van!


Hogyan lehet ezt másként kommunikálni?

A lényeg az, hogy az emberek ne „ingyenes szolgáltatásként” tekintsenek a tanácsadásra, hanem értékként.

Néhány lehetséges üzenet ahogy én látom:

✅ „A tanácsadásért közvetlenül nem fizetsz nekem, de a tudásom nélkül rosszabb döntést hozhatsz.”

(Egy rossz pénzügyi döntés hosszú távon sokkal többe kerülhet.)


✅ „Az idő és szakértelem pénz. Ha most nem fizetsz érte, később többet fogsz veszíteni.”

(Gyakran csak évek múlva derül ki, ha valaki rossz konstrukciót választott.)


✅ „Az én munkámat a partnercég fizeti, mint jutalékot, de az értéket te kapod.”

(Ha az emberek ezt jobban átlátnák, talán kevésbé gondolnák, hogy „ingyen” kapják a szolgáltatást.)


A kommunikáció melyik formájával értesz inkább egyet?


Ha az emberek továbbra is „ingyenesnek” gondolják az ilyen szolgáltatásokat, annak hosszú távon komoly következményei lehetnek:

❌ Egyre kevésbé értékelik a szakértelmet.

❌ A minőségi szolgáltatások háttérbe szorulhatnak, mert a piac az „ingyenes” ajánlatok felé torzul.

❌ Az emberek rossz döntéseket hoznak, mert nincs megfelelő útmutatásuk.


Összegzés


A kérdés nem az, hogy ingyen van-e valami, hanem hogy mennyit ér nekünk a minőségi tanácsadás, a jó döntések és a hosszú távú biztonság.


Ne dőljünk be az „ingyenesség” illúziójának – inkább értékeljük azokat, akik tudásukkal segítenek elkerülni a rossz döntéseket!


Te mit gondolsz erről? Fizetnél a szakértelemért, ha tudnád, hogy hosszú távon ez hozza meg a legnagyobb hasznot? 💬👇

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Létezik ingyenes szolgáltatás???

💡 Gondolatébresztő : Tényleg létezik ingyenes szolgáltatás? A közösségi médiát ellepik az „ INGYENES ” hirdetések. Biztosítás, pénzügyi tan...