Vizsgáljuk meg a másik oldalról is!
Jó pár év tapasztalata van már a hátam mögött. Számtalan ügyféllel találkoztam. Minden ember, minden család más és más. Más a családi hátterünk, más az iskolai végzettségünk, más munkakörben dolgozunk és más nézeteket vallunk a világról.
Ebböl kifolyólag, számtalan nézöpont él az emberek fejében, amit most szeretnék egy másik oldalról is egy picike gyertyalánggal, de megvilágitani az én oldalamról is. Nem lehet minden csak fekete vagy fehér, vannak más szinek is! Próbáljuk meg több oldalról is a körülöttünk folyó eseményekre tekinteni,
Ha valaki dolgozik, akkor azért fizetést kap. Jogos elvárás, hogy az elvégzett munkáért megkapja valaki a fizetését. Egy alkalmazott fizetést kap, a pénzügyi szektorban vállalkozóként dolgozó vagyontanácsadó, történetesen magamra gondolok, pedig jutalékot.
Egy vállalkozónak mindössze akkor van pénze, ha dolgozik. Ezért szokták mondani, hogy alkalmazottnak jobb lenni, mert az minden hónapban fix bevétel, el lehet menni fizetett szabadságra. Ugyanakkor kicsit kiszolgáltatottabb is, ami pl. a mikor mehetek szabadságra, hány nap JÁR ebben az évben kérdésköre.
A jutalék, a megkötött szerzödések után járó jövedelem. Tehát, ha szabadságra megy a válllakozó, nem köt szerzödést, nem lesz bevétele.
Ahhoz, hogy egy ügyféllel egy szerzödés aláirása megtörténjen számtalan elöfeltétele van, amit elö kell teremteni, be kell ruházni rá. Külön munkaadó nem lévén, a vállalkozó a saját maga munkáltatója. Saját maga biztositja magának a munkaeszközöket.
Számtalan technikai eszköz (pl.számitógép, laptop, telefon, fénymásoló, nyomtató), programok használatáért fizetett lizensdíjak, megannyi költséges/költségmentes továbbképzés, vizsgadíjak, biztositások, irodabérlet, irodai berendezés.
A technikai eszközök, knowhow mellett az ügyféllel eltöltött munkaórák száma is jelentös. Ebbe az idöbe beletartozik az elsö kapcsolatfelvétel, a helyzet megismerése, tanácsadás, kivitelezés -vagyontanácsadóként nevezzük szerzödéskötésnek-, azután az utómunkálatok, a szerzödések nyomonkövetése, változások, káresemények kezelése, további telefonálások, személyes találkozások egy szerviztermin alkalmával...stb.
Biztos lehetne még további mélységekig bontani ezt a munkát, de legyen elég a jéghegy felsö rétegét kapargatni.
A minap olvastam egy posztot a közösségi médiában, hogy valaki olyan biztositási ügyintézöt keresett, aki "nem tünik el, miután felmarkolta a jutalékot". (Illetve azért nem ö jelenti le a káreseményét, mert nem beszél németül olyan jól.)
Ennek a mondatnak több oldala van, amibe érdemes kicsit belegondolni.
Az egyik oldal, hogy valóban ne tünjön el egy ügyintézö. Legyen alapból elvárható, hogy elérhetö az a személy, akivel a szerzödéskötés által egy munkakapcsolat kialakult.
Az elérhetöség egy másik oldala a fent nevezett munkakapcsolatnak. Magánszemélyként elvárom, hogy hétfötöl péntekig általában elérhetö legyen egy hivatal/iroda, ahol ügyet tudok intézni. Ha azonnal nem veszik fel a telefont, vagy nem reagálnak az e-mailre, akkor 24-48 órán belül elvárom, hogy visszajelezzenek.
Mint vagyontanácsadó, ugyan ezt az elvet követve igyekszem minden emberi idöben érkezett megkeresésre reagálni.
DE, ne kelljen akkor rendelkezésre állnom, mikor másnak a munkaideje végetér. Illetve ne várja el valaki, hogy vasárnap felvegyem a telefont vagy válaszoljak a már negyedik telefonhívásra/üzenetküldésre.
Következö, harmadik oldalról tekintve, a posztoló a nyelvtudás hiányára hivatkozott, hogy miért nem tud ö lejelenteni egy káreseményt. Nem tudom, hogy vagytok vele, de egy egyszerü e-mailt mindenki meg tud irni minimális nyelvtudással is. Ez mindössze akarat kérdése. Manapság már a KI segitségével, különbözö forditó programok segítségével egy kisnovellányi német szöveget is magyarra vagy magyart németre lehet pillanatok alatt forditani. Egy pár soros e-mail nem megírása nekem csak kifogásnak tünik.
Egy rövid kitérö gondolatként megemlíteném, hogy olyan ügyfeleim is vannak, akikkel NINCS közös nyelvünk. Ö nem beszéli azokat a nyelveket amit én, én meg nem beszélem azt amit ö. :) Velük igenis a forditó program segítségével tudunk csak kommunikálunk. És láss csodát, müködik!
Az utolsó oldal az én olvasatomban amire szeretnék rávilágitani egy biztositáskötésböl származó jutalékfizetés esetén, az a jutalák mértéke. Ha valaki fizet egy alap biztositási csomagot, minimális pár 10 €-s havidíjjal, akkor annak mégis mennyi lehet a jutaléka?
Nem kell találgatni, feloldom a feladványt.
A jutalék, az egyhavi biztositási dij környékén mozog, amit 12 részre elosztva, havonta csepegtetve meg is lehet jutalékként kapni, legalábbis a cégnél ahol dolgozom. Tehát pl.50 € havidij esetén, havonta kb.4-5 € jutalékért cserébe várja el valaki, hogy azonnal, rögtön, késö este, kora reggel, hétvégén ... elérhetö legyen a vagyontanácsadó.
Hmmm..ezen érdemes kicsit elgondolkodni.
Javaslatom, hogy megközelítöleg a banki nyitvatartási idöt vegyük alapul, azzal nagyon nagyot nem tudunk hibázni.
Ha igy teszünk, akkor a válasz is meg fog érkezni és a megoldáson fog dolgozni az ügyintézö.
"nem tünik el, miután felmarkolta a jutalékot"
Ugye ezek után már más megvilágitásba kerül a fent idézett mondat?
Nektek mik a tapasztalataitok? Hogy látjátok ezt a dolgot?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése